Допомога

У даному розділі ми спробували зосередити основні інструкції для самостійної установки, як першого, так і подальшого налаштування Вашого комп’ютера або ноутбука. Також тут ви можете знайти відповіді на питання, що часто задаються.

Список питань

Кожен байт інформації складається з 8 біт, таким чином, один мегаБАЙТ більше одного мегабіта рівно в 8 разів. Саме тому, при швидкості 8 мегабіт в секунду, інформація завантажується або відправляється за 1 мегаБАЙТу в секунду. А при швидкості 100 мбіт/сек максимальна кількість інформації, яку можна отримати або відправити за одну секунду, дорівнює приблизно 12 мегаБАЙТам. Знаючи це, легко розрахувати, що для скачування одного фільму в FullHD якості, обсяг якого становить 9 Гігабайт (9 000 мегабайт), потрібно таке кількість часу для кожного з тарифів:
 1. На швидкості 2 мбіт/сек – 10 годин.
 2. На швидкості 4 мбіт/сек – 5 годин.
 3. На швидкості 5 мбіт/сек – 4 години.
 4. На швидкості 8 мбіт/сек – 2 години 30 хв.
 5. На швидкості 10 мбіт/сек – 2 години
 6. На швидкості 15 мбіт/сек – 1 година 15 хв.
 7. На швидкості 30 мбіт/сек – 37 хв.
 8. На швидкості 50 мбіт/сек – 24 хв.
 9. На швидкості 100 мбіт/сек – 12 хв.
Завдяки цій невеликій пам’ятці з 9 пунктів, ви зможете зрозуміти, яка у вас реальна швидкість. Крім того, представлена інформація допоможе визначитися з вибором тарифу.
Є кілька варіантів вирішення даної задачі. Найпоширеніший варіант – він самий дешевий – покупка і установка домашнього роутера. Основне призначення маршрутизатора – з’єднання локальних мереж. Домашній роутер потрібен для стикування вашої домашньої локальної мережі та мережі провайдера. Підключаючись до Інтернету через будь-якого провайдера, Ви отримуєте тільки один кабель, до якого можна підключити один комп’ютер або один ноутбук, по суті один пристрій. Якщо Вам потрібно підключити більше одного пристрою – необхідно ще одне підключення, а це додаткові витрати як одноразові, так і щомісячні. Роутер вирішує цю проблему. У стандартного домашнього роутера, як правило, є 4 стандартних роз’єму RJ-45, в які ви без особливих зусиль зможете підключити ноутбук, комп’ютер або ігрову приставку.
 • При активації послуги «Кредит» (Відкладений платіж) – надається можливість доступу до мережі Інтернет терміном до 15 днів згідно умов Вашого тарифного плану.
 • Активація послуги «Кредит» (Відкладений платіж) можлива два рази на місяць, при умові оплаченого попереднього місяця.
 • Активація послуги на період з 01 по 07 число – безкоштовна.
 • Активація послуги на період з 07 по 15 число вартує 5 грн.
 • Активацією послуги Ви погоджуєтесь оплатити повну вартість тарифного плану за місяць.
ПРОСИМО ЗВЕРНУТИ УВАГУ!

«Кредит» (Відкладений платіж) — не є оплатою послуг Інтернет. Це можливість абонентам, які не змогли вчасно (чи забули) оплатити послуги, миттєво їх отримати.

Статтею 1 Закону „Про телекомунікації” встановлено, що абонентна плата – фіксований платіж, який може встановлювати оператор телекомунікацій для абонента за доступ на постійній основі до своєї телекомунікаційної мережі незалежно від факту отримання послуг. Відповідно до статті 55 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 р. № 295, оператор, провайдер здійснює тимчасове припинення надання послуг за заявою споживача відповідно до договору на строк, зазначений у заяві, але не більш як один рік. При цьому такий строк може змінюватися за окремою заявою споживача. Тимчасове припинення надання послуг оплачується за тарифами, встановленими оператором, провайдером (для загальнодоступних послуг такий тариф не може перевищувати розміру абонентної плати за кожний місяць тимчасового припинення).

Для наших клієнтів, які проживають в багатоквартирних будинках ми встановили наступні умови призупинення отримання послуг:

Їдучи у відпустку, тривале відрядження або якщо просто необхідно призупинити послуги на певний час, можна скористатися послугою “Заморожування”.

Вказаною послугою можна скористатись безкоштовно два рази протягом року, загальною тривалістю до 90 календарних днів. В цей період нарахування абонплати не проводиться, за винятком додаткової послуги “Статична ІР-адреса”.

Починаючи з 91 дня, тимчасове призупинення надання послуг оплачується із розрахунку одна гривня за кожний день призупинення отримання послуг. Послуга «Статична IP-адреса» оплачується в повному розмірі.

Для абонентів, які проживають в приватному секторі, тимчасове призупинення надання послуг оплачується із розрахунку одна гривня за кожний день призупинення отримання послуг, починаючи з першого дня призупинення. Послуга «Статична IP-адреса» оплачується в повному розмірі.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 38 Закону України ,,Про телекомунікації”, оператори телекомунікацій мають право на скорочення переліку або припинення надання телекомунікаційних послуг споживачам, які порушують правила надання і отримання телекомунікаційних послуг. Підстави та порядок скорочення переліку послуг, тимчасового припинення або припинення їх надання визначено у пунктах 52-56 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 р. № 295. Зокрема, оператор, провайдер може тимчасово припиняти надання послуг з власної ініціативи в разі:

1) наявності заборгованості з оплати послуг понад строк чи суму, зазначені у договорі, відповідно до законодавства, а також закінчення коштів за передплачені послуги відповідно до законодавства та договору;

2) досягнення граничної суми коштів, визначеної договором;

3) виконання ремонтних робіт з усунення пошкодження телекомунікаційних мереж, технічних засобів телекомунікацій, профілактичних, планових ремонтних або інших робіт, виконання яких унеможливлює надання послуг;

4) виникнення стихійного лиха, надзвичайної ситуації, введення надзвичайного чи воєнного стану відповідно до законодавства;

5) виявлення несанкціонованого втручання споживача в роботу та/або використання телекомунікаційних мереж оператора або технічних засобів телекомунікацій провайдера;

6) встановлення факту розсилання споживачем спаму (на строк, визначений договором).

Баланс можна перевірити в Особистому кабінеті, інформація про рух коштів у розділі Платежі.
На швидкість і якість зв’язку впливає безліч факторів, основну увагу потрібно приділити таким:
 1. Якість з’єднань Вашої домашньої мережі: налаштування мережевого адаптера (прийом і передача не може здійснюватися швидше, ніж дозволяє мережевий адаптер), стан кабелів і роз’ємів (при пошкодженні кабелів і роз’ємів мережа може працювати, але якість буде дуже низьким, а зв’язок нестабільною), рівень сигналу (бездротовий сигнал може бути слабким або частотний ресурс може бути зайнятий розташованими поруч бездротовими пристроями) і стандарти бездротової мережі (підтримувані стандарти і частоти роутера і адаптера повинні відповідати один одному)
 2. Програмне забезпечення: Багато антивіруси і системи безпеки можуть обмежувати швидкість і якість зв’язку, в особливості на малопотужних пристроях, так як їм необхідні обчислювальні ресурси для перевірки прийнятої та переданої інформації
 3. Загальне споживання смуги пропускання Вашого з’єднання: виділяється смуга пропускання ділиться між усіма Вашими пристроями і програмами, які її споживають. Деякі програми та пристрої встановлюють зв’язок в автоматичному режимі і без Вашого відома.
 4. Завантаженість і віддаленість ресурсів, до яких Ви звертаєтеся: Інтернет складається з мільярдів пристроїв на всіх континентах, островах, супутників в космічному просторі, і навіть суден у морі, якість зв’язку між якими суттєво відрізняється. Наприклад це може бути сервер на полярній наукової станції з супутниковим з’єднанням, дата-центр величезної корпорації, як Google, Facebook або Microsoft, або Ваша персональна сторінка на домашньому комп’ютері. До нового, популярного ролика на Youtube можуть звертатися одночасно сотні тисяч глядачів, а до наукової статті — лише кілька фахівців за рік. У всіх цих випадках якість зв’язку і максимально можлива швидкість прийому та передачі будуть різними
 5. Враховуючи, що роутери з функцією WiFi дуже популярні, можлива ситуація, при якій рівень сигналу достатній, але якість зв’язку (швидкість, стабільність зв’язку) незадовільні. Часто це пов’язано з завантаженістю ефіру (навколо Вас багато працює WiFi роутерів). Більшість WiFi роутерів дозволяє змінити канал прийому-передачі на менш завантажений, і в цьому випадку якість роботи бездротової мережі покращиться. Дізнатися про стан ефіру можна за допомогою спеціальних програм, наприклад ось цієї. Так само Ви можете викликати майстра для діагностики та налаштування бездротової мережі.
Оптичні лінії зв’язку це найдосконаліша технологія для організації мереж загального доступу, який і є мережа Інтернет. Оптичні кабелі не бояться атмосферної електрики (гроз) так як не містять струмопровідних елементів. Оптичні лінії зв’язку дозволяють організовувати передачу даних на великих відстанях, без втрати якості і стабільності зв’язку, на максимально можливих швидкостях. Оптичні лінії зв’язку є більш надійними і довговічними, в порівнянні з UTP.
IPTV або телебачення по інтернет протоколу (англ. Internet Protocol Television) – технологія цифрового телебачення за допомогою мережі передачі даних по протоколу IP. Це сучасний стандарт цифрового телебачення з можливістю перегляду на телевізорі, персональному комп’ютері та інших цифрових пристроях, які підтримують таку функцію.